Jak wybrać dobrą firmę szkoleniową? Na co szczególnie zwrócić uwagę?

wybór firmy szkoleniowej

By sprawić, by firma była atrakcyjna i przyciągała do siebie nowych pracowników, a warunki pracy zachęcały, by w niej zostać, pracodawcy muszą uwzględniać coraz więcej czynników. Jednym z nich jest możliwość ciągłego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Dlatego organizowanie dla swoich pracowników szkoleń prowadzonych przez profesjonalną firmę szkoleniową to coraz częściej oferowany bonus dla pracowników. Jak jednak wybrać rzetelną firmę szkoleniową? Jakie kryteria wziąć pod uwagę, wybierając firmę szkoleniową?

Wybór dobrej firmy szkoleniowej

Pierwszym krokiem, który powinniśmy uczynić, jeszcze przed przeglądaniem programów szkolenia konkretnej firmy, jest przeprowadzenie analizy potrzeb szkoleniowych. Dopiero znając nasze oczekiwania i potrzeby, można przystąpić do wyboru firmy, która będzie miała w ofercie interesujące nas usługi i odpowiednie formy szkoleń. Na rynku obecnie dostępne są tysiące firm szkoleniowych. Dlatego weryfikacja firmy szkoleniowej jest tak ważna, ponieważ jakość ich usług może być na bardzo różnym poziomie.

Na co warto zwrócić uwagę podczas szukania firmy szkoleniowej?

Gdy już określimy nasze potrzeby i znajdziemy firmy szkoleniowe, oferujące interesujące nas szkolenia, warto sprawdzić opinie klientów o jakości usług szkoleniowych i poszukać więcej informacji na temat danej firmy. Obecnie w dobie Internetu i mediów społecznościowych łatwo wyszukać recenzje usług danej firmy. Kolejną ważną wskazówką jest strona internetowa firmy szkoleniowej. Jeśli firma szkoleniowa ma profesjonalną witrynę, z obszernie opisanymi usługami i referencjami od zadowolonych klientów, świadczy to pozytywnie o podejściu firmy szkoleniowej do swoich klientów.

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest rozległość dziedzin i ilość szkoleń, które firma szkoleniowa oferuje. Gdy firma szkoleniowa stawia na specjalizację, świadczy to znacznie lepiej o jakości szkoleń, niż gdyby oferowali szkolenia na najróżniejsze, niepowiązane ze sobą tematy. Co, jeśli oferta danej firmy obejmuje jednocześnie szkolenia biznesowe, kursy językowe i naukę rękodzieła? Może to świadczyć negatywnie o rzetelności i niedbałym prowadzeniu szkoleń. Za wizerunek firmy szkoleniowej odpowiadają w dużej mierze trenerzy prowadzący szkolenia. Często na stronie firm prowadzących szkolenia możemy wyszukać sylwetki szkoleniowców danej firmy. Zanim podejmiemy ostateczny wybór firmy, warto też odbyć rozmowę telefoniczną, najlepiej bezpośrednio z trenerem prowadzącym dane szkolenie. Pozwoli to wyrobić sobie wstępną opinię, jak mogą wyglądać metody szkoleniowe danej osoby.

Poszukiwania dobrej firmy szkoleniowej – od czego zacząć?

Podsumowując, zanim przystąpimy do poszukiwań, rozpocznijmy w pierwszej kolejności od analizy potrzeb szkoleniowych uczestników. Dopiero potem poszukajmy dopasowanego do naszych potrzeb programu szkolenia. Wybierając firmę, sprawdźmy w pierwszej kolejności, jaka jest renoma firmy szkoleniowej. Przejrzyj opinie w internecie, referencje od uczestników szkolenia lub poszukaj informacji na branżowych forach. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy powinni otrzymać certyfikat, który poświadcza o przebytym kursie.